Tadilat Dekorasyon ve Insaat forumu
January 24, 2017, 03:02:01 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Dosyaları İndirebilmek İçin Lütfen Üye Olun...
 
   Home   Help Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 334250 - ÇBS Saten Özellikleri  (Read 1828 times)
ucuztadilat
Administrator
Formen
*****
Posts: 354WWW Email
« on: November 27, 2010, 01:24:19 PM »

334250 - ÇBS Saten
ÇBS Saten, sentetik esaslı, çabuk kuruyan iyi yapışan, kapatma gücü yüksek, çok dayanıklı, yarı mat sonkat boyadır. ÇBS Saten, dekoratif renkleri, dayanıklılığı ve silinebilme özelliği ile iç dekorasyon, vitrin, duvar, tavan, ahşap ve metal yüzey uygulamaları için idealdir.

0.75 e, 3.75 e, 7.5 e, 15 RENK KARTELASI/THE COLOR CHARD 


Yüzey Hazırlığı: Yüzeyde eski, gevşek, kabarmış boya tabakası varsa temizlenmelidir.
Yüzeydeki çatlaklar saten alçı veya macunla doldurulmalı ve 24 saat kurumaya bırakılıp, zımparalanarak yüzeyler düzleştirilmelidir. Gerekli görülürse alçılama ve macunlama işlemleri tekrarlanmalıdır. Ahşap yüzeylerde alçılama işleminden önce, ahşap, l kat ÇBS Truva Ahşap Koruyucu ile boyanmalıdır.
Boya veya astar uygulanacak yüzeyler kesinlikle temiz, kuru ve tozdan arındırılmış olmalı, ayrıca uygulama ortamında aşırı rüzgar veya hava akımı olmamalıdır
Uygulama sırasında yüzey ve ortam sıcaklığının + 5°C ile + 30°C arasında olmasma dikkat edilmelidir.
Uygulama: Uygulamadan önce boyayı iyice karıştırınız ve içine başka marka boya ilave etmeyiniz.
İç duvar yüzeylerde: Alçılı yüzeylerde l kat ÇBS Akro-Sealer uygulandıktan 5 saat sonra ÇBS Saten Astar veya ÇBS Piramit Astar l kat uygulanır. Eski boyalı yüzeylerde ise direkt Sentetik Astar uygulaması yapılır.
Metal Yüzeylerde: Astar olarak l kat ÇBS Antipas veya ÇBS Superlac Sulyen uygulanır.
Ahşap Yüzeylerde: Astar olarak l kat ÇBS Truva Ahşap Koruyucu ve l kat ÇBS Piramit Astar uygulanır. Yüzeye uygun astar uygulamasından 12 saat sonra ÇBS Saten, ÇBS Eğriboz Sentetik Tiner ile %10-15 oranında inceltilip, fırça veya rulo ile katlar arasmda 12 saat bekleyerek, 2 kat uygulanır, 1 lt. ÇBS Saten ile yüzeye bağlı olarak 18-22 m2lik alan tek kat boyanır.
Uygulama Sonrası: ÇBS Saten uygulanan yüzeyler 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak ve fiziksel darbelerden korunmalıdır. •Her uygulamadan sonra, fırça ve rulonuzu tiner ile temizleyiniz.
Depolama Şartları: Direkt güneş ışınları, yağmur, kar, aşırı sıcaklık, nem ve dondan koruyunuz. Depolama şartlarına uymak koşulu ile; açılmamış, orijinal ambalajında 2 yıl depolanabilir.
Depolama Sıcaklığı : +5°C ile + 30°C arasında depolanmalıdır.
Bağıl Nem: 23 ± 2°C, %50 ± 5 reel rutubet.
Parlama Noktası: 41°C ASTM-D 3278 (Kapalı kap)
Logged
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!